Šaron a Barak se nedohodli na vládě národní jednoty

Vůdce izraelské opoziční strany Likud Ariel Šaron a premiér Ehud Barak se dnes nedohodli na zásadách vlády národní jednoty. Mají se ale konat ještě další rozhovory. Oznámila to agentura Reuters. "Návrh, který Barak předložil, byl nepřijatelný, ale během následujících třiceti hodin se uskuteční další setkání," uvedl oficiální činitel strany Likud.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Podle jeho slov Likud požadoval, aby Barak souhlasil s "opravdovým vlivem" Likudu na "diplomatický proces", jinými slovy na budoucí mírové rozhovory s Palestinci. Barak v neděli přerušil účast židovského státu v mírových jednáních, dokud neskončí násilí na palestinských autonomních územích. V noci izraelská armáda podnikla útok na okolí Betléma, odkud Palestinci ostřelovali židovskou osadu Gilo na jihu Jeruzaléma. Vesnice Bajt Džálá je od dnešního rána uzavřena. Izraelská armáda také potvrdila, že dnes nařídila uzavřít letiště v Gaze.

Milan Kopp Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme