Šaron jedná o vytvoření velké koalice

Premiér Ariel Šaron zahájil rozhovory o vytvoření nové koaliční vlády. Opoziční Straně práce Šimona Perese nabídl sedm ministerských míst. Vytvoření velké koalice by mělo odvrátit hrozbu neschválení rozpočtu a vypsání předčasných voleb.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ariel Šaron

Ariel Šaron | Zdroj: ČTK

Pravicový blok Likud Ariela Šarona si chce ale v novém kabinetu ponechat hlavní ministerstva obrany, vnitra a zahraničí a také ministerstvo financí. Předseda levicové Strany práce Šimon Peres na to řekl, že jeho straně nejde o ministerské posty, ale o návrat izraelských vojáků z pásma Gazy a o vyklizení tamních židovských osad. Právě to obsahuje Šaronův plán na zrušení 21 židovských osad v pásmu Gazy.

Ariel Šaron rekonstruuje vládu poté, co odvolal pět ministrů za středovou stranu Šinuj. Ti hlasovali proti návrhu státního rozpočtu na příští rok. Pokud by nebyl schválen do března 2005, musely by být vypsány předčasné volby. Většina izraelských politických stran si je ale nepřeje.

Jaromír Janev, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme