Šaron nařídil stažení armády z Ramalláhu

Izraelský premiér Ariel Šaron nařídil izraelské armádě postupné stahování z palestinského správního střediska Ramalláh. Stalo se tak po dalším tragickém dni, během kterého zemřelo nejméně šest Palestinců a tři izraelští vojáci. Zabíjení na obou stranách neustalo ani po příletu amerického mírového emisara Zinniho na Blízký východ.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

izraelské tanky | Zdroj: ČTK

Nejméně dva Palestinci údajně zahynuli při atentátu, které na ně mělo podnikout izraelské vojenské komando u Tulkarmu na Západním břehu Jordánu. Radikálové patřili k takzvaným Brigádám mučedníků Al-Aksá - hnutí Fatah prezidenta autonomie Jásira Arafata. Naopak Palestinci podle katarské televize Al-Džazíra vyhodili v Pásmu Gazy do povětří dva izraelské tanky Merkava. Atentát si vyžádal životy tří vojáků.

Podle arabského vysílání BBC zdroje z izraelských politických kruhů uvedly, že vojenské stahování z Ramalláhu má být údajně dokončeno až k datu příjezdu amerického viceprezidenta Richarda Cheneyho do Izraele. Je tam očekáván příští týden v pondělí.

Jitka Malá, Jaromír Janev, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme