Šaron nařídil stažení armády z Ramalláhu

Izraelský premiér Ariel Šaron nařídil izraelské armádě postupné stahování z palestinského správního střediska Ramalláh. Stalo se tak po dalším tragickém dni, během kterého zemřelo nejméně šest Palestinců a tři izraelští vojáci. Zabíjení na obou stranách neustalo ani po příletu amerického mírového emisara Zinniho na Blízký východ.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

izraelské tanky | Foto: ČTK/AP

Nejméně dva Palestinci údajně zahynuli při atentátu, které na ně mělo podnikout izraelské vojenské komando u Tulkarmu na Západním břehu Jordánu. Radikálové patřili k takzvaným Brigádám mučedníků Al-Aksá - hnutí Fatah prezidenta autonomie Jásira Arafata. Naopak Palestinci podle katarské televize Al-Džazíra vyhodili v Pásmu Gazy do povětří dva izraelské tanky Merkava. Atentát si vyžádal životy tří vojáků.

Podle arabského vysílání BBC zdroje z izraelských politických kruhů uvedly, že vojenské stahování z Ramalláhu má být údajně dokončeno až k datu příjezdu amerického viceprezidenta Richarda Cheneyho do Izraele. Je tam očekáván příští týden v pondělí.

Jitka Malá, Jaromír Janev, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme