Šaron odstoupil od slibu, že neohrozí Arafata

Izraelský premiér Ariel Šaron se už necítí vázán slibem, že zaručí fyzickou nedotknutelnost šéfa palestinské samosprávy Jásira Arafata. Právě to slíbil před třemi lety americkému prezidentovi Georgi Bushovi. Šaron obviňuje Arafata z podpory palestinských militantních radikálů. Jejich skupiny mají za uplynulého tři a půl roku na svědomí smrt více než 900 Izraelců.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jásir Arafat | Foto: EPA

Prohlášení Ariela Šarona odmítla palestinská správa i Spojené státy. Washington sdělil, že se stále staví proti fyzické likvidaci palestinského vůdce. Katarská televize Al-Džazíra citovala Arafatova poradce Abú Rudejnu, podle kterého by naplnění Šaronových slov znamenalo velmi nebezpečný vývoj pro celou oblast.

Podle zdrojů Českého rozhlasu bere palestinská autonomie vyjádření izraelského premiéra velmi vážně a připravuje se na všechny možné varianty vývoje. Za nejpravděpodobnější se považuje pokus o Arafatovo vyhoštění.

Jaromír Janev, Petra Steinerová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme