Šaron se v Moskvě sešel s Putinem

Izraelského premiéra Ariela Šarona dnes v Moskvě přijal prezident Vladimír Putin. Vedle možnosti řešení izraelsko-palestinské krize by se v Kremlu hovořili podle zpravodaje Českého rozhlasu Petra Voldána také o situaci kolem Iráku.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ariel Šaron | Zdroj: ČTK

Putin při jednání s Šaronem v Kremlu řekl, že Rusko podporuje koalici proti teroru, v jejímž čele stojí USA a jejímž významným členem je i Izrael. "Upřímně vítáme vaše rozhodnutí ukončit obléhání Arafatova sídla," řekl Putin Šaronovi a dodal: "Myslím, že přijmout toto rozhodnutí bylo těžké."

Jak tvrdí ruské diplomatické zdroje, přivezl izraelský premiér do Moskvy důkazy o spojení iráckého vůdce Saddáma Husajna s palestinskými teroristickými skupinami. Irák prý poskytuje palestinským teroristům nejen peníze, ale také území pro výcvik. Ariel Šaron se chce údajně zajímat také o podrobnosti irácké výzbroje, protože Moskva byla významným dodavatelem zbraní pro Bagdád.

Rusko naopak znepokojuje možnost, že by Izrael mohl být vtažen do ozbrojených akcí kolem Iráku. Šaron se totiž v minulých dnech dal slyšet, že jeho země v případě napadení iráckými raketami nebude zachovávat zdrženlivost, jak tomu bylo za války v Perském zálivu začátkem 90. let, ale na každý útok důrazně odpoví.

Milan Kopp, Petr Voldán, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme