Šaron se v Moskvě sešel s Putinem

Izraelského premiéra Ariela Šarona dnes v Moskvě přijal prezident Vladimír Putin. Vedle možnosti řešení izraelsko-palestinské krize by se v Kremlu hovořili podle zpravodaje Českého rozhlasu Petra Voldána také o situaci kolem Iráku.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ariel Šaron | Foto: ČTK/AP

Putin při jednání s Šaronem v Kremlu řekl, že Rusko podporuje koalici proti teroru, v jejímž čele stojí USA a jejímž významným členem je i Izrael. "Upřímně vítáme vaše rozhodnutí ukončit obléhání Arafatova sídla," řekl Putin Šaronovi a dodal: "Myslím, že přijmout toto rozhodnutí bylo těžké."

Jak tvrdí ruské diplomatické zdroje, přivezl izraelský premiér do Moskvy důkazy o spojení iráckého vůdce Saddáma Husajna s palestinskými teroristickými skupinami. Irák prý poskytuje palestinským teroristům nejen peníze, ale také území pro výcvik. Ariel Šaron se chce údajně zajímat také o podrobnosti irácké výzbroje, protože Moskva byla významným dodavatelem zbraní pro Bagdád.

Rusko naopak znepokojuje možnost, že by Izrael mohl být vtažen do ozbrojených akcí kolem Iráku. Šaron se totiž v minulých dnech dal slyšet, že jeho země v případě napadení iráckými raketami nebude zachovávat zdrženlivost, jak tomu bylo za války v Perském zálivu začátkem 90. let, ale na každý útok důrazně odpoví.

Milan Kopp, Petr Voldán, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme