Šaron vyzývá francouzské Židy k emigraci

V Paříži vzpomínali na výročí hromadného zatčení a následné deportace třinácti tisíců Židů roku 1942. Vše se konalo v napjatém prostředí, které vyvolaly nedávné protižidovsky namířené útoky. Vzpomínkové akce se vedle zástupců židovské komunity zúčastnilo rovněž několik ministrů a starosta Paříže Bertrand Delanoe. Šaron při té příležitosti vyzval francouzské Židy, aby emigrovali do Izraele.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Paříž | Foto: Jan Rosenauer

Ministr Hamlaoui Mékachera delegovaný pro záležitosti válečných veteránů připomněl ve svém proslovu, že vzrůstající počet projevů antisemitismu a rasismu, jehož je Francie v posledních měsících svědkem, by měl vést ke zvýšení občanské bdělosti a vzájemného respektu. Nedělní obřad má být tedy nejen vzpomínkou, ale především novým příslibem, že další nevinní lidé nestanou na pospas šílenství a nenávisti, jak dodal ministr Mékachera.

Anebo se nabízí jiné řešení, s kterým přišel izraelský premiér Ariel Šaron. Vyzval francouzské Židy, aby okamžitě emigrovali do Izraele, protože je ve Francii v poslední době ohrožuje antisemitismus. Šaron poukázal na to, že za první polovinu letošního roku bylo ve Francii registrováno více antisemitských, rasistických a xenofobních aktů než za celý předchozí rok. Do Izraele ročně emigrují více než dva tisíce Francouzů židovského původu.

Markéta Kaclová, Petr Vavrouška, Veronika Uhlířová-Lefrancois Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme