Šaronův stav se mírně zlepšil, je ale stále kritický

Ošetřující lékaři izraelského premiéra Ariela Šarona se rozhodli snížit dávky utišujících léků na minimum. K úplnému vymizení jejich účinků dojde během dvou dnů. Jde o pokračování procesu vyvedení premiéra Šarona z umělého spánku. Jeho stav se mírně zlepšil, je stabilizovaný, ale stále kritický.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ariel Šaron | Foto: AFP

Stále více má být omezována také činnost ventilátoru, který pomáhal Šaronovi dýchat. Až po vysazení léků a zastavení dýchacího přístroje bude moci tým doktorů zhodnotit celkový rozsah poškození Šaronova zdraví po těžké mozkové mrtvici, kterou prodělal před týdnem.

Areil Šaron je stále v bezvědomí, ale jeho tělo i ve spánku reaguje na vnější podněty a údajně také i na slova jeho synů. Část členů nové Šaronovy strany Kadima chce premiéra zařadit na první místo kandidátky strany do předčasných voleb na konci března tohoto roku. A to i přesto, že na premiéra má být navržen úřadující předseda vlády Ehud Olmert.

Jaromír Janev Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme