Sarrazinovy výroky rozpoutaly diskusi, Němci nejsou zajedno

Integrace je jedním z hlavních úkolů Německa. K tomuto poznání přivedl politiky provokatér Thilo Sarrazin. Jeho skandální výroky a kniha „Německo se zničí samo“ rozpoutaly v zemi živou debatu o integraci.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Thilo Sarrazin při představení své nové knihy.

Thilo Sarrazin při představení své nové knihy. | Zdroj: ČTK

I největší Sarrazinovi kritikové přiznávají, že i když je integrace přistěhovalců v Německu úspěšnější než v jiných evropských zemích, má svá slabá místa.

Podle předsedy jednoho z parlamentních výborů Wolfganga Bosbacha se najdou miliony příkladů úspěšné integrace, ale také tisíce opačných případů.

Téměř třetina příjemců sociálních dávek, kteří jsou posíláni na jazykové kurzy, aby se zvýšila jejich šance na trhu práce, do nich vůbec nenastoupí, nebo je předčasně opustí.

Německou veřejnost Sarrazinovy výroky polarizují. Každý druhý Němec soudí, že v jejich zemi žije příliš mnoho cizinců, jen šestnáct procent se domnívá, že muslimská kultura je pro Německo přínosem.

Kontroverzní německý politik přijde s největší pravděpodobností o místo ve vedení centrální banky. Očekává se jeho odvolání spolkovým prezidentem. Ve svých řadách už ho nechce ani SPD.

Klára Stejskalová, Lucie Maňourová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme