Sasko hlásí nárůst vloupání

Němečtí politici hodnotí vstup Česka a Polska do Schengenského prostoru po dvanácti měsících pozitivně. V některých částech Saska ovšem v uplynulých měsících výrazně stoupl počet majetkových trestných činů. Starostové postižených obcí se dokonce na situaci vydali stěžovat saskému ministrovi vnitra.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

německá policie | Foto: David Šťáhlavský | Zdroj: Český rozhlas

"Takhle už to dál nejde," zformulovala podle deníku Sächsische Zeitung skupinka starostů své pocity ze stávající bezpečnostní situace ministru Albrechtu Buttolovi. Ten nespokojené občany na dálku ujistil, že učiní vše pro to, aby ochránil jejich majetek. Buttolo i spolkový ministr vnitra Wolfgang Schäuble přitom v uplynulých dnech dopady rozšíření Schengenského prostoru líčili v růžových barvách.

Sächsische Zeitung ale cituje statistiku spolkové policie, podle níž v regionu Lausitzer Oberland stoupl počet krádeží a vloupání o 75 procent. Obce v pohraničí si zatím musejí pomoct, jak se dá. Ebersbach na německé straně Šluknovského výběžku třeba občanům odpustil poplatky za psy, aby mohli lidé proti nájezdům zlodějských band snáze nasadit alespoň čtyřnohé ochránce.

Milan Kopp, Jiří Hošek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme