Sasku se nelíbí brzký vstup Česka do Schengenu

Německo se staví proti brzkému vstupu ČR a Polska do schengenského jednotného prostoru, který znamená odbourání hraničních kontrolních stanovišť na vnitřních hranicích mezi jednotlivými členskými státy. Evropská komise naopak plánuje přijetí Polska a Česka do Schengenu v říjnu 2007.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vlajka EU

Saský ministr vnitra Thomas de Maiziére vyzývá spolkového šéfa vnitra Otto Schilyho, aby v Bruselu usiloval o změnu postoje ohledně přistoupení Česka a Polska k schengenským úmluvám. Ty předpokládají zrušení kontrol i na hranicích Saska s ČR a Polskem.

Podle ministra de Maiziére by to způsobilo nárůst kriminality a ohrozilo bezpečnost Saska. Patrick Klein z lipské policie s tím nesouhlasí, po rozšíření EU také nedošlo k dramatickému zhoršení bezpečnostní situace.

Jednou ze schengenských podmínek je náležitá ostraha vnějších hranic Unie, takové hranice ČR ale nemá. Přesto např. Bavorsko navrhuje zrušení česko-německých hraničních kontrol nejdříve roku 2012/2014.

David Šťáhlavský Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme