Sasku se nelíbí brzký vstup Česka do Schengenu

Německo se staví proti brzkému vstupu ČR a Polska do schengenského jednotného prostoru, který znamená odbourání hraničních kontrolních stanovišť na vnitřních hranicích mezi jednotlivými členskými státy. Evropská komise naopak plánuje přijetí Polska a Česka do Schengenu v říjnu 2007.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vlajka EU

Saský ministr vnitra Thomas de Maiziére vyzývá spolkového šéfa vnitra Otto Schilyho, aby v Bruselu usiloval o změnu postoje ohledně přistoupení Česka a Polska k schengenským úmluvám. Ty předpokládají zrušení kontrol i na hranicích Saska s ČR a Polskem.

Podle ministra de Maiziére by to způsobilo nárůst kriminality a ohrozilo bezpečnost Saska. Patrick Klein z lipské policie s tím nesouhlasí, po rozšíření EU také nedošlo k dramatickému zhoršení bezpečnostní situace.

Jednou ze schengenských podmínek je náležitá ostraha vnějších hranic Unie, takové hranice ČR ale nemá. Přesto např. Bavorsko navrhuje zrušení česko-německých hraničních kontrol nejdříve roku 2012/2014.

David Šťáhlavský Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme