Saský poslanec se snažil propašovat do parlamentu revolver

O další pozdvižení se postarala saská odnož xenofobní Národně-demokratické strany NPD. Její poslanec Klaus-Jürgen Menzel se do budovy saského parlamentu pokusil propašovat střelnou zbraň. Zákonodárci se cítí být jednáním svého kolegy bezprostředně ohroženi.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Drážďany | Foto: David Šťáhlavský | Zdroj: Český rozhlas

Revolver ráže 38 se pokusil na návštěvnickou galerii saského parlamentu pronést Menzelův známý, který ale jednal z politikova pověření. Nelegálně držená zbraň, kterou při rutinní kontrole objevili policisté, byla naštěstí nabitá jen poplašnými náboji.

Zemští zákonodárci se vzhledem ke známé Menzelově slovní i fyzické agresivitě cítí být ohroženi. Předsedkyně zemského sněmu zakázala šestašedesátiletému politikovi s okamžitou platností a na neurčito vstup do budovy parlamentu. Poslanec, který se netají tím, že má doma i další střelné zbraně, přinesl už v listopadu do prostor sněmu prázdné nábojnice.

Menzela v polovině listopadu vyloučila jeho mateřská NPD z poslaneckého klubu; oficiálně kvůli obvinění z podvodu a dalších finančních machinací. Kromě toho se bude Menzel před soudem zpovídat z křivého svědectví a glorifikace národního socialismu. Krajně-pravicový politik na sebe totiž několikrát upozornil výroky, že se "stále hlásí k Vůdci Adolfu Hitlerovi."

Jiří Hošek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme