Satan proti Pentagonu

Nejméně jeden americký generál se domnívá, že ve válce s terorismem proti Spojeným státům stojí satan. Tím generálem není nikdo jiný než jeden z nejbližších spolupracovníků amerického ministra obrany Donalda Rumsfelda.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Pentagon | Zdroj: Reuters

Jak z Washingtonu podotýká zpravodaj Miroslav Konvalina, i v na křesťanství založených Spojených státech, vyvolala slova tříhvězdičkového generála údiv.

Zástupce náměstka šéfa Pentagonu, generál William Boykin vnímá válku s terorismem, jako střet mezi židovsko-křesťanskými hodnotami a satanem. Podle blízkého spolupracovníka ministra Rumsfelda jsou Spojené státy křesťanskou zemí s židovsko-křesťanskými kořeny a nepřítel se jmenuje Satan.

Generál se už dříve nechal slyšet, že za ním stojí skutečný bůh, zatímco za nepřátelskými muslimy jen idol. Ministr obrany Donald Rusmfeld se Boykinových kvalit zastal, ale připomněl názor prezidenta, že Spojené státy bojují s terorismem a ne s náboženstvím. Pentagon ale ve výrocích o satanovi neshledává žádné porušení vojenských pravidel.

Miroslav Konvalina Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme