Saúdové získali na fotbalovém šampionátu výjimku ohledně alkoholu

Pozoruhodnou výjimku vybojovali fotbalisté a funkcionáři účastníka mistrovství světa Saúdské Arábie. V téhle přísně muslimské zemi je naprostým tabu alkohol. Během světového šampionátu ale "hrozilo", že hráč Saúdské Arábie získá ocenění "muž zápasu." To by za normálních okolností byla pocta, když by ovšem ocenění nesponzoroval přední světový pivovar.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Tunisko - Saúdská Arábie | Zdroj: ČTK

Saúdové titul "Man of the Match" až do včerejška bojkotovali, protože cenu sponzoruje americký pivovar Anheuser Busch. V Saúdském království se prohřešky spojené s alkoholem trestají vězením nebo dokonce ranami bičem. Spojení národního týmu s alkoholickými nápoji by bylo nepřípustné.

V prvním zápase naštěstí k trapasu nedošlo, protože mužem zápasu byl vyhlášen hráč Tuniska Zijád Džazírí. Pokud bude dnes nejlepším hráčem utkání s Ukrajinou zvolen reprezentant muslimské země, dostane cínový korbel, na kterém ale nebude logo pivovaru.

Alkohol pochopitelně zmizel i z minibarů v pokojích saúdské výpravy v exkluzivním hamburském hotelu. Z jídelního lístku bylo odstraněno vepřové a bible v nočním stolku nahradily šipky ukazují směr, kterým leží Mekka.

Jiří Hošek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme