Saúdský král obměnil vládu v době, kdy země stále čelí kritice kvůli vraždě novináře Chášukdžího

Saúdský král Salmán provedl změny na některých klíčových místech ve vládě. Mimo jiné jmenoval nového ministra zahraničí, kterým se stal někdejší ministr financí Ibráhím Asaf. Změny se týkají také vysokých bezpečnostních pozic. Agentura Reuters připomíná, že panovník přistoupil k reorganizaci kabinetu v době, kdy země čelí kritice kvůli vraždě opozičního saúdskoarabského novináře Džamála Chášukdžího.

Rijád Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Lidskoprávní aktivisté a přátelé saúdskoarabského novináře a kritika režimu Džamála Chášakdžího během protestu před konzulátem Saúdské Arábie v Istanbulu 8. října 2018

Lidskoprávní aktivisté a přátelé saúdskoarabského novináře a kritika režimu Džamála Chášakdžího během protestu před konzulátem Saúdské Arábie v Istanbulu 8. října 2018 | Foto: Murad Sezer | Zdroj: Reuters

Vražda vyvolala mezinárodní skandál a napětí ve vztazích mezi Rijádem a Ankarou i západními zeměmi včetně USA.

Zprávy je stály život. Letos zemřely desítky novinářů, přinášíme příběhy některých z nich

Číst článek

Chášukdží, který psal pro americký deník The Washington Post a ve svých textech kritizoval saúdského korunního prince Mohameda bin Salmána, byl začátkem října na konzulátu své země v tureckém Istanbulu brutálně zavražděn.

Rijád dva týdny tvrdil, že novinář odešel z konzulátu živý, později ale přiznal, že tam přišel o život. Americká Ústřední zpravodajská služba (CIA) podle amerického tisku tvrdí, že objednavatelem činu byl korunní princ.

V souvislosti s případem Rijád vyšetřuje 21 lidí, někteří z podezřelých byli zadrženi a prokuratura pro pět z nich požaduje trest smrti.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme