Saúdská Arábie nabídla radikálům omezenou amnestii

Saúdská Arábie nabídla radikálům v zemi omezenou amnestii pod podmínkou, že se do měsíce vzdají. Královo poselství oznámil to korunní princ Abdalláh pět dní potom, co členové bezpečnostních složek zastřelili údajného vůdce Al-Káidy v zemi Abdala Azíze Mukrína. Povstalci, kteří porušili práva jiných lidí a teď se dobrovolně vzdají, budou souzeni podle božích zákonů.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

ulice v Saúdské Arábii | Foto: Miroslav Konvalina

Jak řekl v televizní stanici BBC vysokoškolský učitel a člen amerického mírového institutu Alami Fandí, poselství v podstaě znamená vyhlášení války ozbrojencům. "Myslím, že ti, kteří se vzdají, se dostanou před islámský soud v Saúdské Arábii. Nemusí sice čelit trestu smrti, ale budou určitě potrestáni. Nejvážnější, co princ řekl, je, že ti, kteří se nevzdají a budou podněcovat vzpouru, čeká krutý trest. Řeč je velmi nepřímá, ale v podstatě znamená, že budou zabiti a zostuzeni. To je islámský trest pro ty, kteří podněcují vzpouru v zemi."

Markéta Kaclová, Petra Steinerová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme