Saúdská Arábie prý před lety zmařila velký teroristický útok na USA

Saúdskoarabští teroristé před pěti lety chystali letecký útok na velké americké město. Prohlásil to anonymně vládní činitel v Rijádu s tím, že saúdskoarabská bezpečnost akci zmařila. Úřady nedávno postavily před soud téměř tisícovku údajných teroristů za činy, kterých se měli dopustit v uplynulých letech. Zároveň ministerstvo vnitra uvedlo, že sto šedesáti útokům se podařilo zabránit.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

útok na Světové obchodní centrum v září 2001 | Foto: Archiv ČRo

Plán použít znovu letadlo k útoku na americká města prý patří mezi ně. O údajném záměru teroristů informoval vládní deník al-Watan a dotyčný představitel pak tuto informaci zopakoval.

Teroristé se prý chtěli vyhnout složitému shánění amerického víza, a tak měli předstírat, že jde pouze o tranzitní zastávku. Ve skutečnosti prý ale chtěli unést letadlo a pak se s ním zřítit na velkou americkou aglomeraci.

Saúdskoarabské zdroje neuvedly, o které město se mělo jednat. Jasné není ani to, proč se tato informace objevila s pětiletým zpožděním.

Martin Hromádka, Břetislav Tureček Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme