Saúdská Arábie se brání kritice, prý přijala už 2,5 milionu syrských uprchlíků

Saúdská Arábie na svém území údajně od začátku občanské války v Sýrii přijala dva a půl milionu Syřanů. Tvrdí to ministerstvo zahraničí ropné monarchie. Odmítlo tak tvrzení, že země nepřijímá běžence ze Sýrie. Jen je neregistruje jako azylanty, ale umožňuje jim normální pobyt v zemi. Podle dosavadních mezinárodních odhadů se ale předpokládalo, že v Saúdské Arábii je několik set tisíc uprchlíků ze Sýrie.

Tento článek je více než rok starý.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Syrské děti si hrají v uprchlickém táboře v Jordánsku

Syrské děti si hrají v uprchlickém táboře v Jordánsku | Foto: Muhammed Muheisen | Zdroj: ČTK

Saúdská Arábie tvrdí, že Syřany na svém území nepovažuje za uprchlíky, ale mají stejná práva jako ostatní imigranti, například na bezplatné zdravotnictví a vzdělání. Imigranti tvoří asi třetinu obyvatelstva země.

Ropné státy Perského zálivu v posledních týdnech čelily sílící kritice, že na rozdíl od syrských sousedů a evropských zemí nepřijímají uprchlíky ze Sýrie.

Obvinění nedávno odmítly i Spojené arabské emiráty, které v zemi za poslední čtyři roky povolily pobyt sto tisícům Syřanů.

Zdeněk Novák Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme