Saúdská Arábie ukládá odsouzeným alternativní tresty, třeba četbu koránu

V Saúdské Arábii je na vzestupu ukládání alternativních trestů za méně závažná porušení zákona. Díky novému trendu se tak může řada odsouzenců vyhnout vězení, pokutě nebo bičování. V rámci náhradního trestu může odsouzenec například dostat příkazem, aby se nazpaměť naučil určité pasáže koránu nebo výroky proroka Mohameda.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Rijád, hlavní město Saúdské Arábie | Foto: lexicorient.com

Když se odsouzenec učí korán, uvědomí si neustálou přítomnost Boha a už se ničeho nedopustí. Takto si roli alternativních trestů představuje ředitel vězeňské služby ve městě Džidda generál Zahrání. Nový přístup soudů podle něj navíc sníží finanční požadavky vězeňství a cely už nebudou tak přeplněné.

Saúdská Arábie je známá tresty jako stětí, bičování nebo useknutí ruky. Ty se zpravidla ukládají za závažné zločiny, jako je vražda, loupež, znásilnění nebo obchodování s drogami. Na takovéto skutky výslovně pamatuje korán a další základní texty islámu. Alternativní tresty za ně proto není možné ukládat.

Marika Táborská, Břetislav Tureček Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme