Saúdská Arábie ukládá odsouzeným alternativní tresty, třeba četbu koránu

V Saúdské Arábii je na vzestupu ukládání alternativních trestů za méně závažná porušení zákona. Díky novému trendu se tak může řada odsouzenců vyhnout vězení, pokutě nebo bičování. V rámci náhradního trestu může odsouzenec například dostat příkazem, aby se nazpaměť naučil určité pasáže koránu nebo výroky proroka Mohameda.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Rijád, hlavní město Saúdské Arábie | Foto: lexicorient.com

Když se odsouzenec učí korán, uvědomí si neustálou přítomnost Boha a už se ničeho nedopustí. Takto si roli alternativních trestů představuje ředitel vězeňské služby ve městě Džidda generál Zahrání. Nový přístup soudů podle něj navíc sníží finanční požadavky vězeňství a cely už nebudou tak přeplněné.

Saúdská Arábie je známá tresty jako stětí, bičování nebo useknutí ruky. Ty se zpravidla ukládají za závažné zločiny, jako je vražda, loupež, znásilnění nebo obchodování s drogami. Na takovéto skutky výslovně pamatuje korán a další základní texty islámu. Alternativní tresty za ně proto není možné ukládat.

Marika Táborská, Břetislav Tureček Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme