Saúdská Arábie vrací maďarskou urážku

Saúdská Arábie odvolala chystanou návštěvu maďarské předsedkyně parlamentu. Podle maďarské opozice to způsobily hlavně nedávné urážlivé výroky premiéra Ference Gyurcsányho na adresu Saúdské Arábie. Ta ze stejného důvodu také povolala domů "na konzultace" svého velvyslance v Budapešti.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Budapešť

Budapešť | Foto: Ladislav Kylar

Premiér Gyurcsány před dvěma týdny utrousil vtipně míněnou poznámku po fotbalovém zápasu Maďarsko: Saúdská Arábie, který skončil 0:0. Řekl, že maďarští chlapci dosáhli proti arabským teroristům výborného výsledku. Velvyslanci arabských států v Budapešti vyjádřili po oficiální linii nevoli, ale zdálo se, že následná oficiální omluva bude stačit na urovnání této záležitosti.

Saúdská Arábie ale koncem minulého týdne povolala svého velvyslance domů. Zrušili i chystanou návštěvu předsedkyně tamního parlamentu. Opozice vážně zpochybňuje vládní verzi, podle které bude hlas předsedkyně bude potřebný při přijímání zákonů na dnešní a zítřejší plenární schůzi.

Markéta Kaclová, Gregor Martin Papucsek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme