Saúdskoarabský duchovní nabádá ženy k zakrývání jednoho oka

Ženám stačí na sledování okolí pouze jedno oko. Prohlásil to konzervativní muslimský duchovní Muhammad al-Habadán. Podle saúdskoarabského šajcha by si proto ženy měly zahalovat celou tvář s výjimkou jednoho oka. Je to další z kontroverzních výroků, které vysílá saúdskoarabská satelitní televize al-Madžd. Nedávno tam jiný duchovní vyzval k popravě Myšáka Mickyho, předtím kritice neušly olympijské hry se ženami ve sporých sportovních úborech.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Muslimské ženy | Foto: Khalil Baalbaki

Al-Habadánův názor na zahalování obličeje zapadá do nekonečně debaty muslimských učenců, jak by vlastně měly ženy vyjadřovat svou cudnost a bohabojnost. Zatímco podle některých se nemusejí zahalovat vůbec nebo stačí jen šátek přes vlasy, podle jiných kleriků musejí mít zakrytý i celý obličej a koukat na svět přes průhlednou mřížku.

Zakrytí jednoho oka by mělo podle šajcha al-Habadána hned dvě výhody: ženy by to nesvádělo k používání make-upu a navíc by prý nemohly svému okolí věnovat svůdné pohledy.

Milan Kopp, Břetislav Tureček Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme