Saúdskoarabský král se naléhavě chystá na léčení do USA

Saúdskoarabský král Abdalláh by měl v nejbižších dnech odletět na naléhavé léčení do Spojených států. S odvoláním na dobře informované zdroje v Rijádu to uvedla německá agentura DPA.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Saúdský král Abdulláh

Saúdský král Abdulláh | Foto: www.saudinf.com

Šestaosmdesátiletý panovník skončil za uplynulý týden už podruhé v nemocnici. Podle oficiálních prohlášení mu vyhřezla ploténka a potýká se s následnými bolestivými dozvuky. Kolují ale spekulace o daleko závažnějším stavu.

Rijád potvrdil, že lékaři u krále Abdalláha našli také krevní sraženinu. Na mu prý tlačí na nervy v zádech a proto má silné bolesti. Objevila se ale teorie, že sraženina u něj ve skutečnosti mohla vyvolat mrtvici.

Než Abdalláh odletí do Ameriky, do Rijádu se prý vrátí jeho nevlastní bratr, korunní princ Sultán. Ten se dlouhodobě léčí s rakovinou a většinou pobývá v Maroku. I jemu už bylo 80 let. Jako ministr obrany se Sultán se svým královským bratrem Abdalláhem často dostává do kompetenčních sporů.

Břetislav Tureček, Lukáš Vincourek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme