Saúdský princ zaplatí operaci siamských dvojčat z Polska

Na operaci do Saúdské Arábie se vydají siamská dvojčata z Polska. Rozdělení 14měsíčních holčiček zaplatí saúdský nástupce trůnu, princ Abdullah. Náklady na operaci činí asi 1,5 milionu dolarů. Rodina holčiček z městečka Janikowo ve středním Polsku sice hledala možnosti operativního rozdělení dvojčat doma i v zahraničí, ale pomoc od člena saúdskoarabské královské rodiny nečekala.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Operace

Operace

Zdá se to být jako příběh z pohádkové knížky. Bohatý princ si na internetu všiml zmínky o polských siamských dvojčatech a nabídl jejich rodičům pomoc. Otce 14měsíčních Darii a Olgy oslovil jménem prince Abdulláha ředitel pediatrické kliniky královské nemocnice v Rijádu. Princ zaplatí nejen operaci, ale i přepravu dvojčat, jejich matky a ošetřující lékařky přes Frankfurt do své země. Uhradí také jejich pobyt.

Rodičům sice nabídla provedení zákroku i univerzitní nemocnice v Krakově, ale oni se rozhodli pro saúdské specialisty. Lékaři v Rijádské nemocnici provedli už 5 úspěšných oddělení siamských dvojčat. Olga a Daria přišly na svět srostlé posledními články páteře. Společnou mají i koncovou část trávicího ústrojí.

Pavel Novák Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme