Saúdský princ zaplatí operaci siamských dvojčat z Polska

Na operaci do Saúdské Arábie se vydají siamská dvojčata z Polska. Rozdělení 14měsíčních holčiček zaplatí saúdský nástupce trůnu, princ Abdullah. Náklady na operaci činí asi 1,5 milionu dolarů. Rodina holčiček z městečka Janikowo ve středním Polsku sice hledala možnosti operativního rozdělení dvojčat doma i v zahraničí, ale pomoc od člena saúdskoarabské královské rodiny nečekala.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Operace

Zdá se to být jako příběh z pohádkové knížky. Bohatý princ si na internetu všiml zmínky o polských siamských dvojčatech a nabídl jejich rodičům pomoc. Otce 14měsíčních Darii a Olgy oslovil jménem prince Abdulláha ředitel pediatrické kliniky královské nemocnice v Rijádu. Princ zaplatí nejen operaci, ale i přepravu dvojčat, jejich matky a ošetřující lékařky přes Frankfurt do své země. Uhradí také jejich pobyt.

Rodičům sice nabídla provedení zákroku i univerzitní nemocnice v Krakově, ale oni se rozhodli pro saúdské specialisty. Lékaři v Rijádské nemocnici provedli už 5 úspěšných oddělení siamských dvojčat. Olga a Daria přišly na svět srostlé posledními články páteře. Společnou mají i koncovou část trávicího ústrojí.

Pavel Novák Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme