Soud poslal děti zakladatele sítě drogerií Schleckera kvůli bankrotu do vězení

Německý soud v pondělí vynesl rozsudky v kauze bankrotu řetězce drogerií Schlecker. Zakladatel řetězce Anton Schlecker dostal dvouletý podmíněný trest odnětí svobody, jeho dvě děti však soud poslal na více než 30 měsíců do vězení.

Stuttgart Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Anton Schlecker, jeho dcera Meike (vlevo) a syn Lars (v modrých rukavicích) odcházejí od soudu ve Stuttgartu | Foto: Michaela Rehle | Zdroj: Reuters

Soud dospěl k závěru, že Schleckerova rodina z podniku před vyhlášením bankrotu vyvedla miliony eur, které měly připadnout akcionářům. Třiasedmdesátiletý Anton Schlecker kromě podmíněného trestu odnětí svobody dostal pokutu 54 tisíc eur (1,4 milionu korun), informoval server BBC.

Zakladatel drogerií Schlecker je obžalován z toho, že svou firmu nechal úmyslně zbankrotovat

Číst článek

Šestačtyřicetiletý syn Lars byl odsouzen k 33 měsícům vězení a čtyřiačtyřicetiletá dcera Maike ke 32 měsícům vězení. Soud je shledal vinnými mimo jiné z podvodu a ze zdržování insolvenčního řízení, napsala agentura Reuters.

Společnost Schlecker byla kdysi největším řetězcem drogerií v Evropě a působila i v Česku. Začátkem roku 2012 však vyhlásila platební neschopnost. V důsledku jejího bankrotu přišly tehdy o práci desítky tisíc lidí.

Řetězec Schlecker měl v Německu před vyhlášením platební neschopnosti více než 5000 poboček. V České republice firma vlastnila 142 prodejen, které v srpnu 2012 převzala firma p.k.Solvent zastřešující českou síť drogerií Teta.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme