Schmidtová kvůli spornému užívání služebního auta nebude v expertním týmu SPD

Německá ministryně zdravotnictví Ulla Schmidtová pyká za aféru kolem užívání služebního vozu na dovolené ve Španělsku. Sociální demokraté svoji stranickou kolegyni prozatím vyřadili ze seznamu ministerských adeptů.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

bok

bok | Foto: mercedes-benz.cz

Volební lídr SPD Frank-Walter Steinmeier ale nevyloučil, že by se Schmidtová mohla vrátit do hry.

"Shodli jsme se na tom, že Ulla Schmidtová nebude členem volebního týmu do té doby, dokud se všechna podezření neprošetří. Potřebné podklady už dostal k dispozici Spolkový účetní dvůr," uvedl kandidát SPD na post kancléře.

Političtí komentátoři považují za riskantní, že se Steinmeier od své "kamarádky" Schmidtové jasně nedistancoval. Ministryně zdravotnictví trvá na tom, že se ničím neprovinila a že celou kauzu uměle přiživují média. Funkce ve spolkové vládě se Schmidtová vzdát nehodlá.

Schmidtová se stala terčem kritiky poté, co se zjistilo, že na dovolenou do Španělska povolala řidiče se služební limuzínou. Luxusní vůz (Mercedes-Benz třídy S) byl navíc v letovisku Alicante odcizen.

Ministerstvo zdravotnictví se ale hájí tím, že služebním vozem Schmidtová navštívila několik nemocnic a domovů důchodců. Úřad ale zároveň připustil, že ministryně auto využívala i soukromě, což uhradí z vlastní kapsy.

Přečtěte si také:
Německá ministryně zdravotnictví údajně využívala služební vozidlo na dovolené

Jiří Hošek, Lukáš Vincourek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme