Schröder: Pro kandidáty omezení trhu práce EU

Německý kancléř Gerhard Schröder prohlásil, že při jednáních o rozšíření Evropské unie navrhne sedmileté omezení přílivu pracovních sil ze zemí střední a východní Evropy, které se ucházejí o členství v Evropské unii.

Tento článek je více než rok starý.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Na regionální konferenci v bavorském Weidenu nedaleko českých hranic připomněl, že nedávný summit EU v Nice otevřel cestu k rozšíření EU, ale spolková vláda neponechá své příhraniční oblasti s jejich obavami z rozšíření osamocené.

Podle textu, který v Berlíně předem rozšířil tiskový úřad vlády, kancléř dále uvedl, že se na vrcholné schůzce EU zasazoval o zvláštní opatření v hraničních oblastech. Regiony, které za existence komunistického bloku patřily k okrajovým zónám, nemohou nyní samy překonat nevyhnutelný proces přizpůsobení novým podmínkám otevírající se EU. Správným řešením přechodných problémů proto mohou být jen časově omezená přechodná opatření týkající se pracovního trhu, konstatoval ministerský předseda.

Sedmileté omezení přílivu pracovních sil ale může být ve vztahu k jednotlivým kandidátským zemím i zkráceno, konstatoval Schröder v dosud ojedinělém vystoupení tohoto druhu. Kancléř současně prohlásil, že budou potřebná i určitá další omezení, například ve stavebnictví a řemeslné výrobě.

Markéta Kaclová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme