Schröder se Stoiberem v debatě 1:1

Kandidáti na úřad německého kancléře Gerhard Schröder a Edmund Stoiber se vůbec poprvé utkali v televizní debatě. Ta z pohledu diváků dopadla nerozhodně 1:1. Oba politici přitom sázeli na to, že právě touto formou přitáhnou na svojí stranu nerozhodnuté voliče. Schröderovi sociální demokraté přitom v posledních dnech posilují - a to hlavně díky karastrofálním záplavám, které postihly východní a jižní Německo. Parlamentní volby se budu u našich sousedů konat už za 4 týdny.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Německý kancléř Gerhard Schröder | Foto: NATO

Průzkumy veřejného mínění ukázaly těsně po jejich debatě rozdílné výsledky. Ústav pro výzkum veřejného mínění Forsa prohlásil vítězem debaty současného kancléře Schrödera, když jej 48 procent účastníků ankety označilo za kompetentnějšího ve srovnání s 41 procenty, které hlasovaly pro Stoibera. 57 procent z těchto dotázaných též označilo Schrödera za více okouzlujícího proti 35 procentům hlasů ve pro jeho konzervativního vyzývatele.

Podle výsledků průzkumu jiného ústavu si však v televizní debatě lépe vedl Stoiber, kterého v tom podpořilo 37 procent hlasů, zatímco 35 procent respondentů se domnívá, že Schröder podal v diskusi dobrý výkon.

Markéta Kaclová, Kateřina Pospíšilová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme