Schröder varuje před rychlou integrací

Německý kancléř Gerhard Schröder varuje Evropu před uspěchanou integrací. Myslí si totiž, že přílišný tlak Evropské komise na prohloubení integrace může ve stávajících členských zemích posílit pravicový extremismus.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Gerhard Schröder | Foto: SPD.de

Schröder upozorňuje na úspěch extremisty nacionalisty Le Pena v prvním kole prezidentských voleb ve Francii. Le Pen se nijak netají svými rasistickými názory a žádá vystoupení Francie z Evropské unie. "My Evropané musíme být opatrní, aby tempo politických změn nebylo větší, než jsou občané našich států schopni v této chvíli přijmout," prohlásil německý kancléř po jednání v Bruselu. Schröder kritizuje třeba skutečnost, že Evropská komise striktně uplatňuje některé ekonomické zásady, aniž by brala v úvahu náladu mezi občany jednotlivých zemí EU. "V Evropě je cítit snaha vrátit do hry nacionální politiku a xenofobii; je nutné vzít těmto tendencím vítr z plachet," řekl Schröder.

Milan Fridrich, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme