Schröder žádá pro nové členy EU odklad volného pohybu pracovní síly

Pro omezení pracovních sil z východní Evropy po rozšíření Evropské unie se znovu vyslovil německý kancléř Gerhard Schröder. Jak zopakoval při hodnocení výsledků prosincového summitu unie v Nice, trh pracovních sil v dosavadních členských zemích bude podle něj nutné bránit až sedm let.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Pokud by při rozšíření došlo k okamžitému a rozsáhlému volnému pohybu pracovních sil, Německo by bylo konfrontováno se zesíleným přílivem, uvedl spolkový kancléř a zopakoval svůj návrh na utlumení obav německých příhraničních oblastí před rozšířením Unie východním směrem. Rozumná přechodná opatření budou podle kancléře Schrödera prospěšná také pro kandidátské země, kde zabrání sociálnímu napětí a odlivu kvalifikovaných sil. Německý kancléř nicméně připustil, že sedmiletá lhůta ve vztahu k jednotlivým uchazečským zemím může být i pružně zkrácena a možný je i kontrolovaný omezený pohyb pracovníků.

Markéta Kaclová, Zita Senková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme