Schröder žádá pro nové členy EU odklad volného pohybu pracovní síly

Pro omezení pracovních sil z východní Evropy po rozšíření Evropské unie se znovu vyslovil německý kancléř Gerhard Schröder. Jak zopakoval při hodnocení výsledků prosincového summitu unie v Nice, trh pracovních sil v dosavadních členských zemích bude podle něj nutné bránit až sedm let.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Pokud by při rozšíření došlo k okamžitému a rozsáhlému volnému pohybu pracovních sil, Německo by bylo konfrontováno se zesíleným přílivem, uvedl spolkový kancléř a zopakoval svůj návrh na utlumení obav německých příhraničních oblastí před rozšířením Unie východním směrem. Rozumná přechodná opatření budou podle kancléře Schrödera prospěšná také pro kandidátské země, kde zabrání sociálnímu napětí a odlivu kvalifikovaných sil. Německý kancléř nicméně připustil, že sedmiletá lhůta ve vztahu k jednotlivým uchazečským zemím může být i pružně zkrácena a možný je i kontrolovaný omezený pohyb pracovníků.

Markéta Kaclová, Zita Senková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme