Schröder zrušil kvůli urážkám dovolenou v Itálii

Německý kancléř Gerhard Schröder splnil své hrozby a zrušil svou plánovanou dovolenou v Itálii. Je to reakce na nedávné výroky vysokého úředníka italské vlády. Ten označil Němce za "stereotypní blonďáky" s "hypernacionalistickou pýchou".

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Gerhard Schröder | Foto: SPD.de

Státní tajemník na ministerstvu průmyslu v Římě Stefano Stefani v otevřeném dopise pro páteční vydání novin La Padania označil Německo za "zemi přiotrávenou arogantními jistotami".

Dopis byl zveřejněn v době, kdy mezi Římem a Berlínem panuje napětí kvůli urážlivým poznámkám italského premiéra Silvia Berlusconiho.

Na urážlivé výroky reagoval německý ministr vnitra Otto Schilly pro televizi Deutsche Welle. "Italská vláda by si měla rozmyslet, zda je takový tajemník schopný vykonávat svůj úřad," prohlásil Schilly.

Italský premier Silvio Berlusconi reagoval na to, že německý kancléř Gerhard Schröder nepojede na dovolenou do Itálie jedinou větou: To je mi ho líto.

Martin Hromádka, Martin Ježek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme