Schumacherův stav zůstává kritický. Dopřejte nám klid, žádá média jeho žena

Michael Schumacher zůstává v kritickém, ale stabilizovaném stavu. To jsou poslední informace z nemocnice v Grenoblu, kde je bývalý pilot formule 1 hospitalizován. Jeho žena Corinna dnes vyzvala zástupce médií, aby opustili nemocnici a umožnili lékařům v klidu pracovat.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Michael Schumacher na snímku z roku 2010 | Zdroj: Reuters

Nemocnice už sice není v přímém obležení davů novinářů, ale stále jich tam zůstává velký počet. Manželka Michaela Schumachera Corinna měla na mysli skupinu, která hlídá u vedlejšího vchodu do nemocnice.

Tam čeká, až dovnitř či ven půjdou rodinní příslušníci zraněného závodníka, a klade jim otázky.

Přehrát

00:00 / 00:00

O zdravotní stav Michaela Schumachera se přímo v Grenoblu zajímal zahraniční zpravodaj ČRo Jan Šmíd

Menší počet novinářů a fanoušků především z Německa a Itálie zůstává stále přímo před hlavní budovou.

Jediná věc, která připomíná, že tam leží Michael Schumacher, je velký transparent na trávníku s nápisem „Schumi, naše myšlenky jsou s tebou a s tvojí rodinou“.

Michael Schumacher se vážně zranil 29. prosince 2013 při lyžování v Méribelu. Při nehodě mimo sjezdovku se uhodil hlavou do kamene a život mu zachránila přilba. První operaci mozku se podrobil hned v neděli po transportu do nemocnice v Grenoblu a lékaři jeho stav označili za kritický. 3. ledna mu bylo 45 let.

Většina zástupců médií se přesunula do Albertville na jihovýchodě Francie. Tam se zítra bude konat tisková konference, která by mohla přinést podrobné informace k samotné nehodě.

Aktuální informace o zdravotním stavu Michaela Schumachera jsou stále velmi kusé. Nasvědčují ale tomu, že jeho stav je o něco lepší.

Je však pravděpodobné, že lékaři jej budou i nadále udržovat v umělém spánku, a to i po dobu týdnů.

Michael Schumacher | Foto: Michal Jindra

Jan Šmíd, kap Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme