Schüssel: Česko by mělo litovat vyhnání Němců

Česká republika by měla alespoň vyjádřit lítost nad důsledky Benešových dekretů. Slovenskému listu Pravda to řekl rakouský kancléř Wolfgang Schüssel. Kvůli těmto dekretům by Praha měla skoncovat s diskriminací německojazyčné menšiny v Česku. Podle kancléře byly mezi odsunutými lidmi i takoví, kteří neměli s nacionálním socialismem nic společného.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Wolfgang Schüssel | Foto: úřad rakouské vlády

Rakouský kancléř Wolfgang Schüssel chce, aby Česká republika litovala. Měla by vyslovit politování nad nespravedlivým vyhnáním sudetských Němců. Kancléř Schüssel to řekl v rozhovoru pro slovenský deník Pravda. Schüssel tvrdí, že požadavek na zrušení Benešových dekretů je snaha o odstranění diskriminace, která v nich při dnešním pohledu na lidská práva určitě je. Podle kancléře je velmi důležité, aby Česká republika vyjádřila lítost nad nespravedlivým vyhnáním lidí ze Sudet, mezi nimiž bylo mnoho žen a dětí, které neměly s nacionálním socialismem nic společného, a také to, aby se vstupem České republiky do Evropské unie neexistovala mezi jejími občany jakákoliv diskriminace. V právním státě musí mít každý občan stejná práva. Nejde o útok na suverenitu státu a není potřeba, aby otázka, jak to budeme řešit s vládou, která v České republkice vzejde z červnových voleb, zvyšovala emoce v předvolebním boji, řekl pro list Pravda Wolfgang Schüssel.

Markéta Kaclová, Renata Havranová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme