Schuster letí na závěrečnou lékařskou prohlídku

Krátce po půl deváté dnes z košického letiště odletěl do rakouského Innsbrucku speciál s prezidentem republiky Rudolfem Schusterem na palubě. Slovenský prezident se v následujících dnech v tyrolské metropoli podrobí závěrečné lékařské prohlídce po říjnové operaci, při níž mu tým rakouských chirurgů pod vedením profesora Ernsta Bodnera zacelil tlusté střevo po červnové perforaci.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jak řekl před odletem prezident novinářům, nejvážnější vyšetření jej čekají v sobotu, kdy rakouští lékaři budou prověřovat stav orgánů v břišní dutině. Kromě toho ale Schuster podstoupí i další vyšetření, včetně počítačové tomografie mozku. Do vlasti by se měl vrátit pravděpodobně v pondělí.

Schuster byl před odletem očividně v dobré kondici, o svém návratu do úřadu však odmítl spekulovat. „To, kdy se vrátím do úřadu, závisí na rozhodnutí rakouských lékařů ve spolupráci s jejich slovenskými kolegy. Samozřejmě, že se to (návrat do úřadu) budu snažit uspíšit,“ poznamenal.

V odpovědi na dotaz ohledně hodnotící zprávy Evropské komise řekl, že zpráva je dobrý signál pro všechny občany Slovenska, kteří si přejí jeho brzké členství v Evropské unii. Podle jeho mínění je zpráva celkově pozitivní, nicméně zdůraznil, že zejména kritické připomínky by měly být impulsem pro vládu i parlament, aby vyvíjely větší úsilí v zájmu dosáhnout začlenění Slovenska do EU spolu s dalšími okolními státy v první vlně rozšiřování.

Na dotaz k nynějšímu vyšetřování skandálních okolností jeho červnové hospitalizace v Bratislavě, v jejichž důsledku se octl v přímém ohrožení života, Schuster pouze zopakoval, že podnět ke trestnímu stíhání nepodal on, ale ministr zdravotnictví, a zdůraznil, že do úplného vyšetření se nebude k těmto záležitostem vyjadřovat.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme