Schuster není překvapen výsledkem referenda

Slovenský prezident Rudolf Schuster se vrátil do Košic z Innsbrucku, kde se podrobil komplexním lékařským vyšetřením po říjnové operaci. Jak řekl novinářům, z Rakouska se vrací v dobré náladě, protože lékařská prohlídka dopadla dobře. K sobotnímu referendu o předčasných volbách, které skončilo kvůli nízké účasti voličů fiaskem, řekl, že podobný výsledek předpokládal, ačkoli byl sám překvapen tak nízkou, přibližně 20procentní účastí. Dodal, že také reakce v zahraničí jsou pozitivní a že výsledek referenda je chápán jako další krok k politické stabilitě země.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Podle prezidenta by teď měla nynější vládní koalice v klidu působit do konce volebního období. Na druhé straně ale připomněl, že od vlády očekává ještě lepší práci než doposud.„Myslím si, že právě teď nadešel čas k lepší spolupráci mezi vládními stranami a opozicí,“ řekl prezident a dodal, že politikové na Slovensku by si měli vzít příklad ze zahraničí, kde v principiálních otázkách týkajících se zájmů země mezi politiky prakticky nejsou rozdíly.

Milan Kopp Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme