‚Postavte se a zpívejte hymnu.‘ Schůze zastupitelstva slovenské obce Fekišovce se stala hitem internetu

Zpěv hymny a rozkazy připomínající „kárání neposlušných dětí“. Tak slovenská média glosují video, které na internetu zhlédly stovky tisíc lidí. Zachycuje ustavující schůzi zastupitelstva slovenské obce Fekišovce a svérázné chování starostky Miloslavy Fedorové (Smer-SD).

Praha/Bratislava Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Fekišovce byly ještě do čtvrtka neznámou vesnicí na východě Slovenska. Video z prosincové ustavující schůze zastupitelstva to ale během několika hodin změnilo. 

Úvodní slovo si vzala starostka Miloslava Fedorová, která ostatním vysvětlila, jak si jejich práci představuje. „Celé to nepřipomínalo zastupitelstvo, ale vypadalo to skoro jako v nějaké zlé škole,“ popisuje nový internetový hit server tvnoviny.sk.

Jedním z prvních rozkazů Fedorové bylo například hlasité zpívání národní hymny. „Tak prosím povstaňte a zpíváme. Zpívejte!“ zahájila schůzi starostka.

‚Vykáme si’

Uživatele sociálních sítí zaujaly i další momenty z videa, tvnoviny.sk upozorňují například na následující hlášky:

  • „Toto zasedání prohlašuji za tajné,“ řekla starostka po asi hodině veřejného natáčení. 
  • „Kromě pana Ing. Ostrožnického nikdo nepotvrdil účast,“ pokárala zastupitele několikrát. 
  • „Vykáme si,“ ohradila se starostka, přitom sama ostatním tykala. 

‚Neumí psát na počítači‘

Následovalo projednávání funkcí, kdy starostka nejdříve požádala, aby mezi sebou zastupitelé vybrali zapisovatele. Přestože jednoho určili, Fedorová s tím nesouhlasila. „Ďoďo neumí dobře psát na počítači. Já určím, kdo bude zapisovatel,“ rozhodla.

Kuriózní situace nastala i při volbě členů komise podle zákona o ochraně veřejného zájmu. Po výběru tří členů komise následovala volba předsedy. Zastupitelé navrhli toho, kdo získal nejvíc hlasů. Starostka ale odvětila, že má jiného kandidáta, a bez odhlasování ho zapsala, popsal slovenský server noviny.sk.

Záznam ze schůze zastupitelstva už na serveru YouTube viděly tisíce lidí, další desítky ho komentovaly. „Na dalším zasedání se bude určitě psát pětiminutovka, nezapomeňte si úbor a přezuvky,“ napsal jeden z uživatelů sítě, kterého server citoval.

Poslechnout si můžete i celý záznam ze schůze, který byl zveřejněn na YouTube.

dbr Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme