Schůzka ministrů je krokem k uznání Izraele Pákistánem

Historická schůzka mezi izraelským ministrem zahraničí Silvanem Shalomem a jeho pákistánským protějškem Khuršídem Kasurim je významným krokem vpřed v uznání židovského státu ze strany Pákistánu. Setkání může mít také pozitivní dopad na řešení izraelsko-palestinského konfliktu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Pákistánský ministr zahraničí Khuršíd Kasuri | Foto: AFP

Odměna za odchod židovských osadníků z okupovaného území pásma Gazy, tak hodnotí experti historickou schůzku, která může znamenat začátek procesu uznání židovského státu nejen ze strany Pákistánu ale i dalších muslimských zemí. Mnohé napoví i chystaná vůbec první schůzka premiéra Šarona a pákistánského prezidenta Mušarafa za dva týdny v New Yorku.

"Myslím si, že pokud více a více zemí uzná Izrael v současných hranicích jeho právo na existenci, tak se výrazně zvýší naděje na řešení izraelsko-palestinského konfliktu. Jsem totiž přesvědčen o tom, že tento konflikt může být vyřešen pouze s pomocí z venčí," tvrdí izraelský politolog Avi Melamed z Tel Avivu.

Jan Šmíd, Vilém Janouš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme