Schvalování terorismu může být trestný čin

Schvalování teroristických útoků, ke kterým došlo v New Yorku a ve Washingtonu, může být klasifikováno jako trestný čin. Dnes se na tom shodli státní zástupci všech krajských zastupitelstev i dvou vrchních státních zastupitelstev České republiky. Náměstek nejvyšší státní zástupkyně Lumír Crha nechtěl konkretizovat, jak budou tyto trestné činy kvalifikovány. Upozornil však na to, že je bude nutné bedlivě zvažovat, aby nedošlo k omezení svobody slova.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

"Budeme velice pečlivě v každém konkrétním případě vážit, zda svoboda slova byla či nebyla překročena. V rámci svobody slova nesmí nikdo nikoho pomluvit, nesmí poškodit jeho nemajetková práva a nesmí schvalovat žádný trestný čin," upřesnil Crha.

Ředitel legislativního a analytického odboru Nejvyššího státního zastupitelství Miroslav Růžička dodal, že o iniciaci nového zákona, který by postihoval obhájce terorismu, zástupci nejednali. "Vycházeli jsme z toho, že platná právní úprava je v podstatě vyhovující. Dílčí problémy nejsou tak zásadní, že by bránily efektivnímu trestnímu postihu."

Alžběta Kobzová, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme