Schwarzenberg kritizoval Rusko za pošlapávání lidských práv

Musíme se zajímat o občanské aktivisty, kteří bojují za lidská práva. Upozornil na to ministr zahraničí Karel Schwarzenberg v projevu před ženevskou Radou pro lidská práva OSN. Šéf české diplomacie kritizoval hlavně Rusko.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Karel Schwarzenberg | Foto: Filip Jandourek

„V minulém roce například ruská vláda zavedla nové restrikce internetového obsahu a omezila shromažďovací právo pod hrozbou vysokých pokut,“ připomněl Karel Schwarzenberg zákony, které ještě víc zkomplikovaly život ruské opozici.

Zmínil také likvidační opatření proti ruským nevládním organizacím pod záminkou jejich napojení na zahraničí. Celkem padesát vlád na světě zavedlo v posledních šesti letech podle šéfa české diplomacie zákony namířené proti občanské společnosti.

„Aktivisté jsou nadále vystavováni tradičním formám represe. Jsem zvlášť znepokojený z případů ztracených kritiků vlády v Súdánu nebo jejich mučených a vězněných kolegů v Íránu,“ poznamenal Schwarzenberg.

Jan Prokeš, ak Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme