Schwarzenberg vystoupí v Moskvě na konferenci o lidských právech

Český ministr zahraničí Karel Schwarzenberg dnes v Moskvě vystoupí na konferenci věnované lidským právům. Do debaty se zapojí přední ruští aktivisté, ochránci lidských práv i politici z Ruska i zahraničí - například Michail Gorbačov nebo šéf švédské diplomacie Karl Bildt.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Karel Schwarzenberg se zúčastnil jednání ministrů zahraničních věcí evropské sedmadvacítky. | Zdroj: Reuters

Konference, kterou pořádá moskevské Sacharovovo centrum, připomíná 90. výročí narození respektovaného fyzika a disidenta Andreje Sacharova, kterému sovětský režim v roce 1975 nedovolil převzít Nobelovu cenu míru, kterou získal jako vůbec první Rus.

Organizátoři chtějí podle svého tvrzení připomenout jeho ideje, které jsou relevantní i pro dnešní Rusko. Cílem dvoudenní akce, jíž doprovodí například i koncert na podporu politických vězňů, je ale také nastartovat v Rusku veřejnou debatu a vytrhnout společnost z apatie.

Ruská vláda čelí časté kritice za laxní přístup k otázce lidských práv. Naposledy upozornila na problémy včetně mučení a zkorumpovaného soudnictví mezinárodní organizace Amnesty International.

Lenka Kabrhelová, Michal Šenk Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme