Schwarzenegger otevře muzeum v rodné vísce v Rakousku

Terminátor se dnes vrátí domů. Hvězda akčních filmů a bývalý kalifornský guvernér Arnold Schwarzenegger navštíví svoji rodnou vesnici Thal v rakouském Štýrsku. Slavnostně tam otevře svoje vlastní muzeum, a to v domě, kde se narodil a kde vyrůstal. Do malé vesničky se sjedou média i zvědavci z celého světa.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Kalifornský guvernér Arnold Schwarzeneger | Foto: Imagenet

„Já se vrátím.“ Jedna z nejznámějších replik nezničitelného Terminátora alias Arnolda Schwarzeneggera na filmovém plátně. Co se ale týká návratu do rodné vesnice, tam si hollywoodská hvězda dávala na čas. Termín otevření muzea několikrát posouvali, jen aby u toho mohl být Arnold. Nakonec otevřeli letos v létě a sám mistr dorazí až teď.

Schwarzeneggerovo muzeum spravuje Peter Urdl. S Arnoldem chodil do školy, dodnes jsou velcí kamarádi a pravidelně se vídají, anebo aspoň slýchají.

„Arnold mi někdy volá z Ameriky ve tři ráno, aby se zeptal jak se mám. Říkám mu vždycky propána, víš kolik je tady hodin? Mluvíme spolu jen německy, protože moje angličtina je hodně špatná. On sice někdy chvilku hledá to správné německé slovíčko, jinak ale němčinu nezapomněl, dokonce pořád ovládá štýrský dialekt.“

Jsme v horním patře Schwarzeneggerova rodného domu. Tady začal Arnold poprvé posilovat. Chodíval taky pěšky do několik kilometrů vzdáleného Štýrského Hradce s těžkým nákladem v rukou, aby mu svaly ještě víc narostly. Jednotlivé místnosti muzea jsou věnované různým etapám Schwarzeneggerova života. Arnold kulturista, Arnold herec, Arnold politik.

Přehrát

00:00 / 00:00

Celou reportáž zpravodaje Vojtěcha Bergera si můžete také poslechnout.

„A tady ta místnost se jmenuje Arnold, jeden z nás, to jsou jeho začátky tady v Thalu. Máme ho rádi, protože pořád zůstal takový, jaký byl dřív, všichni jsme tu hrdí na to, co dokázal,“ říká Peter Urdl.

V nablýskaném Hollywoodu dnes možná Schwarzeneggerova kariéra působí až trochu samozřejmě. Když ale stojíte u malého domku na kopci uprostřed rakouských lesů, Terminátorův příběh se zdá opravdu neuvěřitelný.


Thal, rodná vesnice Schwarzeneggera

Vojtěch Berger Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme