Schwarzenegger převzal vládu nad Kalifornií

Arnold Schwarzenegger se ujal úřadu guvernéra Kalifornie, amerického státu, který sám o sobě disponuje jednou z nejsilnějších ekonomik světa. Bez filmové klapky a hned naostro proběhla v kalifornském Sacramentu přísaha nového guvernéra. Schwarzenegger přinesl do rodiny své manželky Marii Shriver-Kennedyové post guvernéra, který Kennedyovým ještě chyběl.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Arnold Schwarzenegger | Foto: www.schwarcenegger.cz

Inaugurace před kalifornským Kapitolem připomínala natáčení filmu o přísaze amerického prezidenta před Kongresem ve Washingtonu. Tentokrát se ale role vyměnily a Washington přihlížel, jak se otočila pozornost Spojených států a světových médií k hlavnímu městu Kalifornie Sacramentu, kde se psaly skutečné dějiny. Republikánský guvernér, za kterým stojí demokratická rodina Kennedyů, se ujal funkce jen pár dní před 40. výročím zavraždění Johna Kennedyho. Šestapadesátiletý Schwarzenegger chce spojit Kalifornii v úsilí o překonání mnohamiliardového rozpočtového deficitu.

Markéta Kaclová, Miroslav Konvalina Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme