Schwarzenegger vs. Trump. Prezident a herec se střetli kvůli televizní show

Americký herec Arnold Schwarzenegger ukončil účinkování v televizní show The New Celebrity Apprentice, v níž jako moderátor vystřídal prezidenta Donalda Trumpa. Ten se do herce dnes opřel, že z pořadu neodešel dobrovolně, ale kvůli špatné sledovanosti.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Arnold Schwarzenegger | Zdroj: Reuters

„Spojitost této show s Trumpem vzbuzuje v lidech špatný dojem a oni se jí pak nechtějí účastnit," řekl ke svému odchodu Schwarzenegger. Herec a bývalý guvernér Kalifornie dodal, že klidně bude znovu pracovat s televizí NBC i producentem Markem Burnettem, ale na jiné show, která "nebude nést tohle břímě".

Na to reagoval Trump v sobotu na svém twitterovém účtu. „Arnold Schwarzenegger neodešel z pořadu Apprentice dobrovolně, byl donucen špatnou sledovaností, ne mnou. Smutný konec skvělé show,“ napsal americký prezident.

Také americký prezident se ale dočkal odpovědi. Schwarzenegger na svém Twitteru reagoval tím, že by se Trump měl zamyslet nad najmutím dvou lidí. Jednoho na psaní vtipů a druhého na kontrolu faktů.

Schwarzenegger začal moderovat novou řadu oblíbené soutěže poté, co z ní Trump odešel kvůli volební kampani. Zůstal nicméně jejím výkonným producentem. Nová série se Schwarzeneggerem ale měla nižší sledovanost, což kritizoval Trump už minulý měsíc. Na twitteru napsal, že Schwarzenegger „odvedl velmi špatnou práci jako guvernér Kalifornie a ještě horší v pořadu The Apprentice, ale alespoň se hodně snažil.“

</center

Ani Schwarzenegger, hvězda filmů Terminátor nebo Predátor, není velkým fanouškem prezidenta USA. V únoru na svém Twitteru zveřejnil video, kde vyzval Trumpa, aby si vyměnili pozice. „Vrátíš se do televize, protože jsi dobrý ve sledovanosti a já přeberu tvou práci, aby lidé mohli konečně v klidu spát.“

Televize NBC vysílá reality show The Apprentice (Učeň) od roku 2004. Skupinka lidí v ní soupeřila o místo v Trumpově firmě. Současný americký prezident na konci každé epizody vyhodil jednoho soutěžícího větou „You’re fired,“ která se stala jeho poznávacím znamením. TV Prima před lety vysílala českou obdobu pořadu s názvem Šéfka.

Od roku 2008 se vysílal verze nazvaná Celebrity Apprentice, ve které různé známé osobnosti soutěžili o peníze pro předem určenou charitu. Televize NBC nicméně zatím neoznámila, zda bude pořad pokračovat s jiným moderátorem.

ČTK, jra Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme