Biden nazval premiéra Austrálie Morrisona ‚chlapíkem od protinožců‘. Jeho jméno zapomněl

Jeden z horších momentů svého působení v mezinárodní politice ve středu zažil americký prezident Joe Biden, když na videokonferenci oznamoval nový bezpečnostní pakt mezi Spojenými státy, Británií a Austrálií. Při proslovu si nemohl vzpomenout, jak se jmenuje australský premiér, a to zrovna v okamžiku, kdy Scotta Morrisona oslovoval. Vypomohl si s označením „chlapík od protinožců“.

Washington Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

„Děkuji, Borisi,“ řekl Biden nejdříve britskému premiérovi Borisovi Johnsonovi, aby mu vyjádřil vděčnost za novou fázi spolupráce mezi Washingtonem a Londýnem. Pak se otočil k obrazovce, na které byl Morrison.

USA, Británie a Austrálie uzavřely nový bezpečnostní pakt. Francie by mohla přijít o zakázku na ponorky

Číst článek

„A chci poděkovat chlapíkovi od protinožců. Mockrát děkuju, kamaráde,“ řekl šéf Bílého domu usmívajícímu se Morrisonovi, který mu ukázal palec nahoru. Později si Biden na jméno australského premiéra vzpomněl, nicméně jeho přešlap nezůstal bez povšimnutí na sociálních sítích.

„Označení ‚chlapík od protinožců‘ je stejné, jako když v hospodě narazíte na někoho, jehož jméno si nemůžete vybavit, a napadne vás jedině oslovení ‚kámo“, napsal jeden z komentátorů na internetu.

Britský The Guardian podotýká, že Morrison už se dočkal několika přezdívek, ale „chlapík od protinožců mu prý zůstane dlouho. Australský premiér bývá označován jako ScoMo, satirici a jeho kritici mu také v narážce na jeho dřívější kariéru říkají Scotty z marketingu.

Biden just laid the “Scotty From Marketing” nickname to rest permanently. #ThatFellaDownUnder

00:44 – 16. 09. 2021

163 941

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme