Se vstupem krajní pravice do vlády souhlasí i izraelský parlament

Avigdor Lieberman, jedna z vůdčích osobností krajné pravice v Izraeli , se stal vicepremiérem izraelské vlády a ministrem pro strategické ohrožení. Stalo se tak poté, co jeho jmenování schválil izraelským parlament velkou většinou hlasů.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Izraelský parlament | Foto: Jiří Hošek

Izraelská vláda národní jednoty tak posílila svou pozici v Knesetu, protože nyní kontroluje téměř dvě třetiny parlamentních křesel. Hlavním úkolem Avigdora Liebermana má být íránská hrozba.

Vicepremiér Lieberman je známý jako jestřáb ve vztahu k palestinské autonomii a k Arabům. Je stoupencem připojení arabských měst a vesnic ve státě Izrael k palestinské autonomii. Na protest proti vstupu Liebermanovy strany Israel Bejtenu, v překladu Izrael náš domov, do vlády, rezignoval ministr kultury a sportu za levicovou stranu práce Ophir Pines Paz.

Oficiálně by se zaměření vlády měnit nemělo. Poradce palestinského prezidenta Nabíl Šás ale označil Liebermanův vstup do vlády za špatný signál.

Jaromír Janev Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme