Se zbrojními inspektory OSN se sejde Blair

Premiér Tony Blair dnes rokuje s inspektory OSN Hansem Blixem a El Baradeiem, kteří se zastavili v Londýně na cestě z New Yorku do Bagdádu na rozhovory s iráckými činiteli. Británie také reaguje na včerejší proslov amerického ministra zahraničí Colina Powella na podporu tvrzení Američanů, že Irák klame a ignoruje výzvy, aby odzbrojil.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Hans Blix (vpravo) a Muhammad Baradej | Zdroj: ČTK

Tony Blair by se mohl dozvědět, jak inspektoři OSN posuzují americký argument ve prospěch vojenského zásahu proti Iráku. Podle zpravodaje BBC premiér a britský ministr zahraničí Jack Straw budou s inspektory hovořit o naléhavé nutnosti spolupráce Iráku s nimi. Inspektoři se v sobotu vrátí do Bagdádu. Jack Straw řekl, že Irák neučinil žádné kroky k odzbrojení.

Podle domácího rádia BBC po včerejším vystoupení ministra Powella mírně stoupl podíl Britů, kteří nyní podporují zásah proti Iráku. Očekává se, že britský ministr obrany Geoff Hoon dnes oznámí vyslání dodatečných letounů královského letectva do oblasti Perského zálivu, a také dodatečných šesti tisíc britských vojáků, čímž celkový počet britského kontingentu v přípavě na akci proti Iráku stoupne na téměř 40 tisíc vojáků.

Markéta Kaclová, Milan Kocourek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme