Ukrajinci vybavili námořní drony Sea Baby raketomety Grad, popsal šéf tajné služby SBU

Šéf ukrajinské tajné služby SBU Vasyl Maljuk uvedl, že Ukrajinci vybavili námořní drony Sea Baby raketomety Grad. SBU podle něj takto vybavená bezposádková plavidla použila poprvé loni v prosinci. Informovala o tom agentura Interfax-Ukrajina nebo server Ukrajinska pravda, který zveřejnil fotografii zbraně.

Sledovali jsme online Kyjev Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ukrajinci vybavili námořní drony Sea Baby raketomety Grad

Ukrajinci vybavili námořní drony Sea Baby raketomety Grad | Zdroj: SBU

Ukrajinská média psala o vybavení námořních dronů Sea Baby raketomety Grad už v předchozích dnech, odvolávala se přitom ale na nejmenované zdroje. Podle nich Ukrajinci zaútočili na ruské invazní síly pomocí dronů Sea Baby tento týden na Kinburnské kose na jihu Ukrajiny.

Den volna za dron. Ukrajinští vojáci dostanou odměny za zničenou ruskou techniku

Číst článek

Server The Kyiv Independent sdílel video, které údajně zachycuje útok námořního dronu vybaveného raketometem, nicméně poznamenal, že jeho pravost nemohl nezávisle ověřit.

„Sea Baby je víceúčelová platforma, na kterou zpravodajská služba umisťuje další zbraně k plnění různých úkolů. Dron mimo jiné efektivně na dálku klade miny. Tímto způsobem už byly zasaženy čtyři nepřátelské lodě,“ uvedl Maljuk podle agentury Interfax-Ukrajina na summitu fundraisingové platformy United24.

Moskva varovala Londýn před odvetou, pokud Kyjev použije britské zbraně na ruském území

Číst článek

The Kyiv Independent dříve napsal, že Ukrajinci zasáhli pomocí námořních dronů v Černém moři už řadu ruských lodí, ale používali je dosud jako bezpilotní plavidla naložená výbušninami, která explodovala po nárazu do cíle nebo v jeho blízkosti. Podle šéfa SBU námořní drony používá i ukrajinská vojenská rozvědka a námořnictvo.

Bezposádková plavidla Sea Baby vyvinula SBU a jeden dron unese 850 kilogramů výbušnin, může plout rychlostí až 90 kilometrů v hodině, má dosah 1000 kilometrů a je vyroben z materiálu, který nedokážou odhalit radary, napsala Ukrajinska pravda. Jeden kus má stát 8,5 milionu hřiven (téměř pět milionů korun).

ako, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme