Na staveništi nového kampusu pro Google se v Seattlu zřítil jeřáb. Dopadl na auta, čtyři lidé zemřeli

Čtyři mrtvé a tři zraněné si vyžádal sobotní pád jeřábu na staveništi v americkém Seattlu. Na stavbě nového kampusu firmy Google pod sebou pohřbil šest aut. Mezi mrtvými je jedna žena a tři muži. Dva lidé pracovali na místě jako železáři, další dva našli smrt ve dvou rozdrcených vozech, informovala s odkazem na starostku města Jenny Durkanovou agentura AP.

Seattle Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Spadlý jeřáb v Seattlu zabil čtyři lidi. | Foto: Lindsey Wasson | Zdroj: Reuters

OBRAZEM: V centru New Yorku se zřítil jeřáb, jeden člověk zahynul

Číst článek

Z jednoho z aut, na něž stavební jeřáb dopadl, se podařilo utéci 25leté ženě, která zachránila i své čtyřměsíční dítě. Spolu s dalším zachráněným - osmadvacetiletým mužem - byli s mírnými zraněními převezeny do blízké nemocnice. Další zraněnou osobu ošetřili záchranáři na místě.

V Seattlu na severozápadu USA si staví nové sídlo nejen Google, ale i společnost Amazon. V lednu se ve městě podle agentury AP nacházelo na 60 stavebních jeřábů, více než v jakémkoli jiném městě ve Spojených státech.

Příčiny neštěstí zatím nejsou známy. Svědkyně Esther Nelsonová řekla deníku Seattle Times, že se jí zdálo, že se jeřáb rozpadl vejpůl v důsledku silného větru.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme