,Neměli bychom přijmout více lidí.` Rakouský kancléř Kurz odmítá v zemi další Afghánce

Rakouský kancléř Sebastian Kurz odmítá ve své zemi poskytnout ochranu dalším afghánským uprchlíkům navzdory tomu, že moc v Afghánistánu převzalo radikální islamistické hnutí Tálibán. Poukázal na to, že v devítimilionovém Rakousku už nyní žije přes 40 tisíc Afghánců. To je podle něj druhé největší číslo v přepočtu na obyvatele v Evropské unii. Kurz svůj postoj vyjádřil v rozhovoru s televizí Puls 4, která ho celý odvysílá v neděli večer.

Vídeň Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

„Nejsem názoru, že bychom měli v Rakousku přijmout více lidí, nýbrž právě naopak,“ řekl Kurz v rozhovoru, z něhož předem cituje agentura Deutsche Presse Agentur. | Foto: Lisi Niesner | Zdroj: Reuters

„Nejsem názoru, že bychom měli v Rakousku přijmout více lidí, nýbrž právě naopak,“ řekl Kurz v rozhovoru, z něhož předem cituje agentura Deutsche Presse Agentur. Přijetí dalších Afghánců Kurz důrazně odmítl. „To za mého kancléřství nenastane,“ prohlásil politik lidové strany (ÖVP).

Německo a Nizozemsko pozastaví deportace afghánských migrantů. Reagují na konflikt v zemi

Číst článek

Kromě toho poukázal na „obzvlášť obtížnou integraci“ Afghánců. „Přijímat lidi, které pak nelze integrovat, to je obrovský problém pro nás jako zemi,“ řekl šéf rakouské vlády.

Podle Kurze je nesporné, že Tálibán je krutý a životní podmínky v Afghánistánu strašné. Proto se vyslovil pro to, aby mezinárodní společenství učinilo vše pro zlepšení situace v krizové zemi. Rakousko si však podle něj musí také přiznat, že mnohé je v cizích rukou. „Není všechno v naší moci,“ zdůraznil Kurz.

Kurz zopakoval rakouský návrh, aby se uprchlým Afgháncům pomáhalo v sousedních zemích Afghánistánu. Zvlášť přitom vyzdvihl Turkmenistán a Uzbekistán. Evropská unie by podle Kurze měla země v regionu v tomto ohledu podpořit.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme