Sebevrah zaútočil v Bagdádu na policejní stanici

V Bagdádu ráno vybuchla bomba. Nálož zasáhla policejní stanici v oblasti iráckého hlavního města, kde žijí šíitští muslimové. Mohutná exploze zabila nejméně sedm lidí, několik dalších zranila. Podle informací policie šlo o čin sebevražedného útočníka.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

výbuch v Bagdádu | Zdroj: ČTK

Exploze nastala v šíitské čtvrti Sadrovo Město na severu Bagdádu. Sebevražedný atentátník odpálil nálož v automobilu přímo u sídla policie nedaleko velké mešity. Část budovy se zřítila.

Na místo se ihned po výbuchu sjely desítky policejních a záchranářských vozů. Mezi mrtvými jsou kromě atentátníka dva policisté a pět civilistů. Předpokládá se, že počet obětí může ještě stoupnout.

Sebevražedný atentát je největší od doby, kdy sídlo OSN silně poškodil útočník, který najel nákladním autem s bombou přímo do budovy hotelu Canal. Útok kromě dvou desítek lidí nepřežil ani nejvyšší koordinátor OSN v Iráku Sergio de Mello.

Jde však o první podobný útok v části Sadrovo Město, kde žije především šíitské obyvatelstvo. V minulých dnech tam proběhly protiamerické demonstrace, při nichž islámští šíitští duchovní vyzývali ke stažení amerických vojsk i Iráku.

Katarská televize Al-Džazíra i další arabské sdělovací prostředky označují atentát za snahu rozdmýchat náboženské a etnické rozpory mezi Iráčany.

Jitka Malá, Jaromír Janev, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme