Útočník z gastronomického festivalu v Gilroy spáchal sebevraždu. Příčinu smrti prokázala pitva

Mladík, který minulou neděli zastřelil tři lidi na gastronomickém festivalu v kalifornském městě Gilroy, nebyl usmrcen policisty, ale spáchal sebevraždu. Podle sobotní zprávy agentury agentury Reuters to na základě pitvy oznámily americké úřady. Motiv útočníka stále není znám.

San José Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Policista staví dopravní kužely během pietní akce za oběti z Gilroy. | Foto: USA TODAY NETWORK | Zdroj: Reuters

Devatenáctiletý Santino William Legan zahájil minulý týden palbu útočnou puškou na „festivalu česneku“ v Gilroy. Do areálu festivalu pronikl, když se prostříhal skrz plot. O život připravil tři lidi, včetně šestiletého chlapce a 13leté dívky, dalších 15 osob zranil.

Čtyři lidé zemřeli při střelbě na gastronomickém festivalu v Kalifornii, střelce zabila policie

Číst článek

Úřady původně oznámily, že policisté útočníka zastřelili. Místní policejní šéf příslušníky bezpečnostních složek hlídkující na festivalu vyzdvihl jako hrdiny, bez jejichž včasného zásahu by počet obětí byl podstatně vyšší.

Pitva ale prokázala, že Legan spáchal sebevraždu, když si vpálil kulku do úst, uvedla agentura Reuters. Podle agentury AP si střelec smrtící kulku vstřelil do těla sám, policisté ale skutečně zareagovali na incident velmi rychle a ještě předtím několikrát Legana zasáhli.

Podle agenta FBI Johna Bennetta se nezdá, že by si mladík vybíral jako terč nějakou konkrétní skupinu návštěvníků, ani že by se řídil nějakou konkrétní ideologií.

Agentura AP nicméně poznamenala, že Legan v den útoku na sociálních sítích vyzýval své sledující, aby si přečetli knihu z 19. století, která je populární mezi bělošskými pravicovými extremisty.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme