Sebevražda policisty narušila Sarkozyho odlet z Blízkého východu

Spěšnou evakuací francouzského prezidenta skončila v Izraeli rozlučka s Nicolasem Sarkozym po jeho dvoudenní návštěvě země. Jeden z policistů, kteří hlídali letiště v Tel Avivu, se během ceremoniálu smrtelně zranil svou zbraní. Výstřel přiměl bodyguardy k okamžitému naložení Sarkozyho do jeho letadla a ke spěšnému odvezení izraelského premiéra Ehuda Olmerta a prezidenta Šimona Perese.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

izraelská ochranka v pohotovosti | Zdroj: ČTK

Příslušník pohraniční police, který se zabil, stál desítky metrů od prominentů. Jeho výstřel přesto uvedl ozbrojené složky do nejvyšší pohotovosti. Po odvedení politiků už ale žádné dramatické chvíle nepřišly. Olmert s Peresem se mohli jít s hostem rozloučit do jeho letadla.

Dotyčný policista patrně spáchal sebevraždu. Osudový výstřel viděly dvě jeho kolegyně, které následně omdlely a musely být ošetřeny.

Sarkozy se během návštěvy přihlásil ke snaze Izraele zmařit íránský jaderný program. Zároveň se ale vyslovil proti další židovské kolonizaci arabských území a podpořil vznik palestinského státu. Spokojenost s jeho návštěvou tak vyjadřují obě strany konfliktu.

Marika Táborská, Břetislav Tureček Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme